Winalite - Latvijā

Winalite - Latvijā

 

Kādu krāsu izvēlējies šodien???


Mazliet par pavisam ko citu - par krāsām, to ietekmi uz mums, par krāsu terapiju. Nevienam jau vairs nav noslēpums - tā ir vesela zinātne! Un bezgala interesanta tēma... Izrādās, krāsu ārstnieciskā iedarbība ir saistīta ar noteikta garuma viļņu svārstību ietekmi uz mūsu orgāniem un psihiskajiem centriem. Ja mums kāda krāsa pietrūkst, varam arī saslimt. Savukārt atgriežot iztrūkstošo krāsu vai attīrot to no nevajadzīgiem piemaisījumiem, varam atjaunot organisma līdzsvaru. Lūk tā! Tāpat arī psihologi esot jau  pierādījuši, ka noteiktas krāsas mums apkārt var palīdzēt paveikt noteiktus uzdevumus. Tāpēc - droši vien IR vērts vairāk izvērtēt, ko un kad velkam mugurā, kādās krāsās veidojma savu darba un mājas stūrīti... Nevis - eh! Man tā ir ērtāk! Bet gan apsvērt - varbūt tiešām šodienas krāsa var mums kā vairāk palīdzēt?

Sarkanā krāsa - visaktīvāk ietekmē cilvēku, atmodina viņa fiziskos spēkus, enerģiju,  Valkā sarkanu , ja...vēlmi dzīvot. Tā ir - kaisles un gribas krāsa. Sarkano krāsu izmanto īslaicīgai darbības aktivizācijai. Taču ilgstoša iedarbība, tieši pretēji, izraisa nogurumu un darba spēju pazemināšanos. Visu toņu spilgti sarkano iesaka anēmijas, menstruālo sāpju, pazemināta asinsspiediena, locītavu sāpju, saaukstēšanās, seksuālo traucējumu gadījumos.
Valkājiet sarkanu, ja jūs gribat justies seksuālāk, ja  jūsu enerģētiskais potenciāls ir krities, un tam nepieciešama papildus enerģija, ja jūs gribat aizstāvēt savus uzskatus vai paātrināt notikumu gaitu! Taču nevalkājiet, ja  nervozējat, negribat piesaistīt uzmanību, ja  ir slikts noskaņojums un viss kaitina...

Rozā krāsa
- simbolizē beznosacījuma un neierobežotu mīlestību. Tai ir visas sarkanās krāsas pozitīvās īpašības, tikai vājinātā veidā. Sekmē pieķeršanās sajūtas rašanos, pastiprina juteklību.
Nēsājiet to, ja vēlaties sajusties sievišķīga un ievainojama, ja gribat, lai citi jūs uzreiz iemīlētu, ja  vajag kādu uzmanīgi uzklausīt. Bet nevelciet, ja jūtaties nedroša, ja jūs visu laiku atdodat, neko nesaņemot pretim un  jūtaties sagrauta!

Oranžā
 
-
veselības krāsa. Tā stimulē sabiedriskumu un labestību, rada možu, jautru garastāvokli, dāvā dzīves uztveršanas prieku. Šī krāsa palielina darbspējas mazāk kā sarkanā, toties - uz ilgstošāku laiku. Nogurums, kas pēc tam iestājas ir mazāks kā pēc sarkanās krāsas iedarbības. Krāsa tiek izmantota gadījumos, kuros īsā laika posmā ir jāpaveic lieli darba apjomi un arī lielu emocionālo un intelektuālo slodžu brīžos.Tā sekmē materiāla apguvi un iegaumēšanu, radošu darbību. Oranžais labvēlīgi iespaido liesu, aizkuņģa dziedzeri, tievo zarnu un plaušas. Visa oranžā gamma ir lieliskas zāles pret depresiju!
Valkājiet to, jajūs gribat saņemt baudu un paaugstināt savu juteklību, ja jums vajag sakārtot savas emocijas un ja vēlaties paaugstināt savu radošo potenciālu. Nenēsājiet, ja vēlaties samazināt savu sievišķīgo šarmu vai esat trauksmaina un gribat atpūsties.
 Labam noskaņojumam!

Dzeltenā krāsa
– apveltīta ar līdzīgām īpašībām, nostiprina, tonizē, atdzīvina, atver cilvēku ārējām pozitīvām ietekmēm, palīdz paildzināt labu noskaņojumu. Tā ir cerību un optimisma krāsa! Līdzīgi sarkanajai un oranžajai palielina darbspējas, kaut arī mazākā pakāpē, bet uz vēl ilgāku laiku. Aktivizē radošo darbību. Ārstnieciski iedarbojas uz gremošanas orgāniem un aknām. Vairo apetīti.
Valkājiet to, ja ir jāmeklē detaļas, ja jūs mācāties, un jums ir vajadzīga skaidra galva, ja gribat ienest mazliet prieka savā dzīvē! Nevalkājiet, ja izjūtat bailes un negribat būt uzmanības centrā, vēlaties atpūtināt galvu.

Zaļā krāsa
- neitrāla, maiga, nomierinoša. Ne velti cilvēks atslābinās mežā, koku un zaļumu ieskauts. Krāsu terapijā zaļā krāsa pozitīvi iedarbojas uz redzi, noņem garīgo un fizisko saspringumu, stabilizē spiedienu, atbrīvo no galvassāpēm un migrēnas, atjauno šūnas, palīdz sirds-asinsvadu traucējumu gadījumā, sniedz miera sajūtu, sekmē gremošanu. Šo krāsu izvēlas tie, kas atrodas sava «es˙» meklējumos vai meklē jaunu virzienu.
Velciet to, ja gribat paskatīties uz lietām no citas puses un  just ap sevi vairāk telpas, justies pārliecinoši. Nevelciet, ja jūtat, ka jūsu dzīves temps ir pārāk lēns. Tāpat neiesaka nēsāt audzēju gadījumos.

Gaiši zilā krāsa
– pasīva krāsa. Debesu sfēras krāsa - sekmē dzīvības procesu atslābšanu un palēnināšanos, darbaspēju un emocionālā sasprindzinājuma pazemināšanos, miera sajūtu, palīdz  Debesu sfēras krāsa...izzināt pašam sevi un justies komfortabli vientulībā, rada iedvesmu. Nomierina nervu sistēmu, labvēlīgi ietekmē nogurušos un bezmiega mocītos, ārstē kakla un elpošanas sistēmas saslimšanas. Ideāla guļamistabā (guļamistabas veļa), kabinetā un vannas istabā.

Zilā krāsa
- pasīva, auksta un mierīga. Zilās krāsas ietekmē dzīvības procesu aktivitāte un darbspējas pazeminās, nomierinās emocijas, rodas tieksme uz apceri un pārdomām, un pat skumjām. Rada labvēlīgus apstākļus mierīgam, bet ne intensīvam garīgam darbam un pazemina noguruma sajūtu tā laikā. Pozitīvi ietekmē elpošanas orgānus, acis, ausis, degunu, regulē vairogdziedzera darbību, sekmē asiņošanas apturēšanu, ātru brūču sadzīšanu un vājina sāpju sajūtu. Pazemina apetīti.
Nēsājiet zilos toņus, ja jūs vēlaties izstarot miera un pašpārliecinātības atmosfēru, ieviest organizētību, ja jums jāpaziņo apkārtējiem kaut kas svarīgs. Nenēsājiet, ja jūtaties vientuļi vai esat depresijā vai ja pārāk kritiski attiecaties pret sevi un citiem.

Violetā krāsa
- vispasīvākā. Vājina dzīvības procesus, pazemina darbaspējas, mierina, tās pārmērīga iedarbība rada lieku miegainības un noguruma sajūtu. Aptur audzēju augšanu, atvieglo artrīta sāpes, sekmē patīkamus sapņus. Simbolizē nozīmīgas pārmaiņas un nepieciešamību pabūt vienatnē (tāpat, kā tārpiņš noslēpjas kokonā pirms pārvēršanās par taurenīti).
Valkājiet to, ja gribat kaut ko mainīt savā dzīvē un esat dzīves mērķa meklējumos, ja gribat atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem un neveselīga dzīvesveida. Nevalkājiet, ja jūs vairāk sapņojat, tā vietā, lai kaut ko darītu; ja jūs pārdzīvojat bēdas, bet neatrodat savu emociju izeju; gribat būt patstāvīga.
 Valkā balto....

Baltā krāsa
- simbolizē nodomu tīrību, pilnību, nevainību, attīrīšanos un spēku. Nostiprina un attīra visu organismu.


Melnā krāsa
- nomierina emocionāli saspringušus cilvēkus, “kliedē” konfliktus. Tās pārmērs, tomēr spēj izsaukt depresiju. To bieži nēsā, lai apslāpētu vai aizsargātu emocijas. Ir īpaši labvēlīga savienojumā ar balto krāsu. Šī gamma ne tikai līdzsvaro cilvēku, bet arī palīdz viņam pastāvīgi kontrolēt savu uzvedību, pareizi novērtēt esošo situāciju. Ja cilvēkam ir liela nepieciešamība valkāt melnu apģērbu, tad viņa dzīvē trūkst kaut kā ļoti svarīga. Pēc Freida teiktā, šī krāsa simbolizē mātes klēpi, kas bija drošākā vieta pasaulē.

Brūnā krāsa
– tiek uzskatīta par veselā saprāta krāsu. :)  Mierīga, savaldīga. Rada siltuma izjūtu, sekmē mierīgu, maigu noskaņojumu, dzīves stabilitāti.

[- pēc www.vesels.lv ]

Vai nav gana interesanti, lai nākošajā reizē, kad izvēlēsies savu tērpu, piedomātu, KĀPĒC Tu varbūt izvēlies tieši šo? Vai - varbūt labāk paņemt citu???

Komentāri (7)  |  2010-05-04 04:52  |  Skatīts: 4775x         Ieteikt draugiem       TweetMe
Rita* - 2010-05-04 05:29
Un es visu dienu biju violetā un jutos dikti moderna! :) :) Tagad zinu, kāpēc īsti neko tā arī nepadarīju! :)

Sandra* - 2010-05-04 05:44
Šodien nopirku brūnu džemperīti... Izskatās, ka īsti reizē:)))

Kadrija* - 2010-05-04 20:23
Nu re! Ir, ko pārdomāt! :)

Inese* - 2010-05-31 09:11
Tāpēc jau reiz kaut kur bija rakstīts - ka pilnīgi aplami mūsu zemē pieņemts, ka puisīšus ģerbj zilā un meitenes sarkanā. Tāpēc jau ir , ka vīrieši mūsu zemē tādi ... pasīvie lielākoties., Bet kalnus gāž ikdienā tieši sievietes! Jau bērnībā jāģērbj otrādāk tās krāsas!!!

Zane* - 2010-07-09 17:22
Super!-un man patīk oranžais!!!

jutina* - 2011-05-14 00:04
man šodien topā brūnā. Esmu dzirdējusi, ka tā ir nabagu krāsa. :)) Bet šis skaidrojums man patīk daudz labāk.:))

Aija* - 2015-03-05 19:55
Ne velti puikām no bērnības ģērbu sarkano krāsu - tas vīrieti spēcina, iedvesmo un sniedz pārliecību.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ